Rady našich veterinářů

léky pro kočky

Léky pro kočky

5
(12)
léky pro kočky

Seznam nejčastěji používaných kočičích léků na veterinární klinice MetropoleVet s odkazy na příbalové informace.

ANTIPARAZITIKA

FLUBENOL PASTA

Flubenol je odčervovací pasta. Flubenol pasta představuje bezpečné širokospektrální odčervení štěňat a koťat s pohodlným podáváním a přesným dávkováním.

VITAMINTHE PASTA

Vitaminthe pasta představuje bezpečné širokospektrální odčervení štěňat a koťat s pohodlným podáváním a přesným dávkováním.

PANACUR TABLETY

Panacur pro psy a kočky je širokospektrální odčervení. Jeho použití je bezpečné a účinné proti většině červů. Účinnou látkou je fenbendazol. Léčba psů infikovaných zralými stadii gastro-intestinálních oblých a plochých červů a koček infikovaných dospělci i nezralými stádii gastro-intestinálních oblých a plochých červů.

MILBEMAX TABLETY

Milbemax pro kočky je širokospektrální odčervení. Jeho použití je bezpečné a účinné proti většině červů. Účinnou látkou je praziquantel a milbemycin. Tabletky jsou malé, potažené a ochucené, proto se velmi dobře podávají. Účinnou látkou milbemaxu pro kočky je praziquantel a milbemycin.

MILPRAZON TABLETY

Milprazon pro kočky je širokospektrální odčervení. Jeho použití je bezpečné a účinné proti většině červů. Účinnou látkou je praziquantel a milbemycin.

PROFENDER SPOT ON

Profender pro kočky zvládne zničit všechny druhy červů jedinou a jednoduchou dávkou ve formě spot-on s učínkem po dobu 1 měsíce. Profender pro kočky je roztok k zevnímu použití na kůži pro kočky s hmotností nad 5 kg proti vnitřním parazitům (oblým a plochým červům).

BROADLINE SPOT ON

Broadline spot on – přípravek pro kočky, který ochrání kočku proti nákaze tasemnicemi, hlísticemi a ektoparazity po dobu jednoho měsíce.

OTIMECTIN UŠNÍ GEL

Otimectin gel pro kočky je určen k léčbě ušních infestací roztoči (Otodectes cynotis) u koček.( kočičího ušního svrabu). Preparát se aplikuje kočkám do uší.

BRAVECTO SPOT ON

Bravecto pro kočky blechy na zvířeti usmrcuje do 12 hodin od nakapání na srst. Bravecto chrání kočku před klíšťaty a blechami až 12 týdnů. Žádný jiný lék neochrání zvíře až na 3 měsíce.  Bravecto funguje stejně dobře u krátkosrstých i dlouhosrstých plemen. Nežádoucí reakce po podání jsou velmi málo časté.

BRAVECTO PLUS SPOT ON

Bravecto Plus pro kočky se používá u koček k léčbě infestací klíšťaty, blechami a jinými zevními parazitynebo paraziti, kteří žijí uvnitř těla.

STRONGHOLD PLUS

Stronghold plus chrání kočky proti blechám, klíšťatům i otodectovému svrabu. Nyní chrání kočku proti všem druhům klíšťat. Kombinace inovatnivní molekuly sarolaner spolu s ovědčenou látkou selamectin poskytuje rychlou a spolehlivou ochranu proti klíšťatům, blechám a celou řadou endoparazitů.

FORESTO PRO KOČKY A MALÉ PSY

Foresto obojek zajistí Vašemu psovi a kočce nepřetřžitou ochranu proti blechám a klíšťatům až po dobu 8 měsíců od nasazení. Foresto obsahuje dvě účinné látky: imidakloprid, který hubí dospělé blechy, bleší larvy a všenky, a flumetrin, který odpuzuje a hubí dospělá klíšťata, larvy a nymfy. Foresto obojek zajistí Vašemu psovi a kočce nepřetřžitou ochranu proti blechám a klíšťatům až po dobu 8 měsíců od nasazení. Foresto obsahuje dvě účinné látky: imidakloprid, který hubí dospělé blechy, bleší larvy a všenky, a flumetrin, který odpuzuje a hubí dospělá klíšťata, larvy a nymfy.

ANTIBIOTIKA PRO KOČKY

clavaseptin

CLAVASEPTIN 62,5MG TABLETY

Clavaseptin tablety pro psy a kočky  obsahují antibiotikum amoxicilin a kyselinu clavulonovou. Amoxicillin patří mezi penicilinová antibiotika.Psi: léčba nebo doplňující léčba periodontálních infekcí. Kočky:l éčba kožních infekcí (včetně poranění a abscesů) vyvolaných bakteriemi citlivými na amoxicilin.

VERAFLOX PERORÁLNÍ SUSPENZE

Veraflox je perorální suspenze pro kočky s chinolonový antibiotikem Pradofloxacinem. Veraflox se používá na léčbu zánětů horních cest dýchacích a infekcí ran a abscesů. Lék je dostupný pouze na předpis veterinárního lékaře.

RONAXAN 20MG TBL

Ronaxan je orální antibiotikum pro psy a kočky. Doxycyclin je širokospektré antibiotikum, které náleží do druhé generace tetracyklinů. Léčba infekcí u psů a koček: onemocnění respiračního aparátu , kůže (hnisavé dermatitidy, abscesy), močových cest (cystitis) a pohlavního aparátu (metritis).

AMPICILIN DOSIERER

Ampicillin dosierer slouží k léčbě následujících onemocnění vyvolaných bakteriemi citlivými na ampicilin u psů a koček:  – Infekce respiračního systému  – Infekce hltanu  – Infekce hrtanu  – Infekce trávícího systému  – Infekce močového aparátu  – Sekundární infekce u virových onemocnění 

CLINDAMYCIN 75MG TBL

Clindamycin 75 mg tablety se používá k ošetření infikovaných ran, abscesů, pyodermií, infekcí dutiny ústní a zubů a k léčbě osteomyelitidy způsobené druhem Stafylococcus aureus.

ZOBUXA 15MG TBL

Zobuxa 15mg tablety pro kočkya psy. Účinnou látkou je antibiotikum enrofloxacin patřící do skupiny flurochinolonů. Zobuxa se používá při léčbě bakteriálních infekcí trávicího, dýchacího a urogenitálního traktu, kůže, infikovaných ran a zánětu zvukovodu.

ENROXIL 15MG TABLETY

Enroxil tablety pro kočky a psy. Účinnou látkou je antibiotikum enrofloxacin patřící do skupiny flurochinolonů. Enroxil se používá při léčbě bakteriálních infekcí trávicího, dýchacího a urogenitálního traktu, kůže, infikovaných ran a zánětu zvukovodu.

STOMORGYL 2 TABLETY

Stomorgyl představuje kombinaci antibiotik metronidazolu a spiramycinu. Používá se na léčbu bakteriálních infekcí, zvláště infekce dutiny ústní: stomatitis, gingivitis, periodontální onemocnění, halitosis, zubní váčky, podpůrná terapie po extrakci zubů a dále otitidy, respiratorní infekce a kožní infekce.

METROBACTIN 250MG TABLETY

METROBACTIN tablety pro kočky a psy. Účinnou látkou je antibiotikum metronidazol Metrobactin se používá při léčbě bakteriálních infekcí trávicího, dýchacího a urogenitálního traktu, kůže, infikovaných ran a giardiózy.

SUROLAN

Surolan jsou ušní kapky k léčba zánětu zevního zvukovodu a dermatitid u psů a koček způsobených citlivými bakteriemi a kvasinkami.

TENAZYM SUSPENZE

Tenazym obsahuje antibiotika a enzymy ,proto se používá při léčbě bakteriálních zánětů jako jsou: enteritidy, pneumonie, arthritidy, otitidy, sekundární infekce při virových onemocněních, lokální ošetření ran. Tenazym obsahuje Tetracyklin, neomycin, enzymy a prednisolon. Používá se lokálně i perorálně. Lék na recept.

OTOPET THERAPY

OTOPET THERAPY ušní kapky pro psy a kočky jsou určeny k léčbě zánětu zevního zvukovodu u psů způsobených citlivými bakteriemi a kvasinkami. Akutní a chronické otitis externa způsobené bakteriemi a/nebo parazity. Ekzémové, alergické nebo vředovité léze vnějšího zvukovodu.

OTOSPECTRINE KAPKY

Otospectrine ušní kapky jsou určeny k léčbě zánětu zevního zvukovodu u psů způsobených citlivými bakteriemi a kvasinkami. Akutní a chronické otitis externa způsobené bakteriemi a/nebo parazity. Ekzémové, alergické nebo vředovité léze vnějšího zvukovodu.

LÉKY PROTI BOLESTI

onsior pro kočky
onsior pro kočky

MELOXORAL 0,5MG PERORÁLNÍ SUSPENZE 5ML

Meloxoral je určen k léčbě akutní bolesti a zánětu spojených s muskuloskeletálními onemocněními a ke snížení středně silné bolesti po ortopedické operací.

ONSIOR 6MG TABLETY

Onsior je určen k léčbě akutní bolesti a zánětu spojených s muskuloskeletálními onemocněními a ke snížení středně silné bolesti po ortopedické operací.

OSTATNÍ LÉKY PRO KOČKY

amodip
amodip

SEMINTRA

Semintra je lék pro kočky ke snížení proteinurie spojené s chronickým onemocněním ledvin. patří ke skupině léků, které jsou známy jako antagonisté receptoru angiotenzinu II. Semintra blokuje účinek angiotenzinu II, takže dochází k roztažení cév, a tím ke snížení krevního tlaku.

MALASEB

Malaseb je veterinární šampon s účinnými látkami mikonazol a chlorhexidin. Malaseb se používá při bakteriálních, kvasinkových a plísňových onemocněních.

ITRAFUNGOL

Itrafungol je jediný registrovaný veterinární roztok k léčbě dermatofytóz koček vyvolaných Microsporum canis. Itrafungol je ochucený a proto se dobře podává

BENAMAX 2,5MG TBL

BENAMAX obsahuje účinnou látku benazepril. Je určen k léčbě srdečného selhání v důsledku nedostatečnosti mitrální chlopně nebo DCM u psů a koček.

AMODIP 1,25MG TBL

AMODIP obsahuje účinnou látku amlodipin. Amodip je určen pro léčbu systémové hypertenze u koček. Tablety jsou ochuceny, proto se dobře podávají.

VIRBAGEN OMEGA 10 IU

Virbagen Omega se používá ke snížení úmrtnosti parvovirózy psů. Virbagen Omega se také používá k léčbě koček nakažených FeLV a/nebo FIV.

HORMONY

caninsulin
caninsulin

FINILAC PERORÁLNÍ SUSPENZE

Finilac s účinnou látkou cabergolin je generikum Galastopu. Indikace : Potlačení laktace u fen a koček

THIAFELINE 2,5MG

Thiafeline je lék ke stabilizaci hypertyreózy u koček před chirurgickým štítné žlázy. Pro dlouhodobou léčbu hypertyreózy kočkovité šelmy.

CANINSULIN INJ

Caninsulin je inzulín působící středně dlouhou dobu. Caninsulin je jediný registrovaný veterinární insulin k léčbě cukrovky u psů a koček.

SUPRELORIN 4,7MG

Suprelorin je implantát pro chemickou kastraci psa, kocoura, fretek, kočky. jedná se o implantát, který se zavádí sterilní jehlou do podkoží, podobně jako třeba mikročip. Na jeho aplikaci není potřeba zvíře uspávat. V podkoží se pak do organismu uvolňuje účinná látka deslorelin.

VOLNĚ PRODEJNÉ LÉKY PRO KOČKY

APTUS SENTR X

PURINA FORTI FLORA

Purina FortiFlora je doplněk stravy pro kočky. Obsahuje speciální kmen probiotických bakterií, které prokazatelně podporují střevní rovnováhu a imunitu.

PROBICAN PASTA

Probican pasta je probiotická pasta pro psy, štěňata, kočky a koťata k posílení imunity. Obsahuje probiotické bakterie v kombinaci s vitamíny.

ENTERO ZOO GEL

Entero Zoo je unikátní veterinární detoxikační gel na bázi organického křemíku. Je bez chuti a vůně, zvířata jej obvykle přijímají bez problémů.

DIA DOG ŽVÝKACÍ TABLETY

Přípravky Dia Dog a Dia Cat jsou určené pro zmírnění akutních průjmů u psů a koček. Obsahují přírodní látky, které regulují zažívání, uklidňují podrážděnou sliznici a váží bakterie, toxiny a další škodliviny. Zároveň podporují růst přirozené střevní flóry. Dia Cat a Dia Dog obsahují elektrolyty vyrovnávající jejich nedostatek vzniklý dehydratací. 

WEBIOTIC PASTA

Doplněk stravy pro psy a kočky obsahující esenciální mikroorganismy, adsorbenty a další látky napomáhající normálnímu zažívání, zejména v případech průjmů, dysfunkce gastrointestinální motility, při změnách stravování a prostředí doprovázených stresem, při otravě jídlem, nemocech zažívacího ústrojí, hyperparazitismu a při farmakologické léčbě, která narušuje střevní bakteriální flóru.

ALAVIS CALMING TABLETY

Alavis calming tablety pro potlačení stresu a nervozity u psů a koček. Čistě přírodní přípravek s rychlým nástupem účinku.

FEROMONOVÝ OBOJEK

SETTLEdown feromonový obojek je zklidňující obojek s vůní heřmánku a levandule. Obojek trvale uvolňuje feromony a tím dokáže změnit chování zvířete. SETTLEdown feromonový obojek se doporučuje při strachu z odloučení, nadměrném mňoukání, destruktivním chování, nevhodném značkování, při bouřce, nebo při cestování.

FELIWAY DIFUZÉR

FELIWAY difuzér imituje kočičí obličejový feromon, který navozuje stav bezpečí a pohody, má uklidňující až antistresový účinek.

BEAPHAR NO STRESS SPOT ON PRO KOČKY

Beaphar no stress spot on snižuje stres u koček a udržuje je v klidu díky zklidňujícímu účinku extraktu kozlíku lékařského.

IPAKITINE 60MG PLV

IPAKITINE PLV 60G PRO PSY A KOČKY. Dietní doplňkové krmivo pro psy a kočky. Je určené k podpoře ledvin při jejich chronické nedostatečnosti u psů a koček.

PRONEFRA 60ML PRO KOČKY

PRONEFRA je ochucená suspenze pro podporu funkce ledvin psa a kočky. Pronefra podporuje funkci ledvin v případě chronické ledvinové nedostatečnosti.

OTOACT 100ML UŠNÍ ROZTOK

Otoact je jemný roztok na čištění uší koček, zejména při nadměrné tvorbě ušního mazu.  Díky skvalenu efektivně rozpouští přebytečný ušní maz.

OTODINE 100ML ICF

Otodine je antibakteriální a čistící ušní roztok pro psy a kočky. Aplikace roztoku napomáhá udržet přirozené prostředí v zevním zvukovodu psů (doporučeno především pro ty, kteří rádi plavou). Indikován v případech, kdy byly v ušním výtěru cytologicky potvrzeny bakterie nebo kvasinky.

OROZYME ZUBNÍ PASTA

Orozyme zubní pasta zaručuje ochranu proti bakteriím způsobující zápach z dutiny ústní, vytváření plaku a zubního kamene. Vyrobeno z hypoalergenních surovin, vhodných i pro psy trpící diabetes. Součástí balení je aplikační nástavec, který usnadňuje aplikaci gelu, není nutno používat zubní kartáček.

APTUS APTO-FLEX SIRUP

APTUS APTO-FLEX sirup je unikátní pětisložkové solubilní chondroprotektivum s kyselinou hyaluronovou a antioxidanty pro psy a kočky. Obsahuje kys. hyaluronovou, MSM, kolagen, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a antioxidanty (brusinkový extrakt).

APTUS SENTR X EYE GEL

Aptus SENTR X EYE GEL je lubrikant rohovky obsahující biopolymery. Poskytuje dlouhotrvající zvlhčení a lubrikaci oční rohovky, čímž potlačuje symptomy.

VETRAMIL MAST

Vetramil mast je vyrobená z medu a esenciálních olejů. Mast změkčuje a chrání suchou kůži. Vetramil obsahuje med s velmi vysokým obsahem enzymů.

SKINMED SUPER 100ML

SkinMed Super je antiseptický roztok pro ošetření ran. Aplikace je bezbolestná, neštípe a nedráždí, nepoškozuje zdravou tkáň.

SKINMED SUPER HYDROGEL 30ML

SkinMed Super HydroGel je určený pro ošetření a rychlejší hojení všech typů ran a to jak povrchových, tak i velmi hlubokých ran.

ALLERDERM SPOT ON

Allerderm spot-on pro malé psy a kočky je určen k obnově poškozené epidermální bariéry u psů a koček. Slouží k podpůrné terapii při kožních nemocech.

PŘEČTĚTE SI NAŠE ČLÁNKY O KOČKÁCH:

Pomohl vám článek?

Vyberte hodnocení článku

Průměrné hodnocení 5 / 5. Celkem hlasů 12

Zatím nikdo článek nehodnotil, budete první?

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Je nám líto, že se Vám článek nelíbil

Pomůžeme nám to vylepšit?

Napíšete nám, co bychom mohli zlepšit pro lepší hodnocení?MVDr. Samuel Evinic je vedoucím lékařem veterinární kliniky. Má na starosti celý provoz kliniky. Profesně se věnuje především dermatologii, medicíně koček, králíků a morčat, stomatologii a chirurgii měkkých tkání. Více informací o veterinářiNapsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *