Vybavení

O nás

Profesionální vybavení a laboratoř

Veterinární klinika MetropoleVet je moderně vybavena. Časy, kdy si veterinář při vyšetřování zvířat vystačil s fonendoskopem a teploměrem, jsou dávno pryč. Nové diagnostické přístroje nám umožňují rychleji stanovit správnou diagnózu, a tím také rychleji zvíře vyléčit. Proto naše přístrojové vybavení neustále zlepšujeme a doplňujeme. V roce 2016 jsme si zařídili vlastní laboratoř. Díky ní máme výsledky vyšetření krve a moči k dispozici během několika minut. V roce 2017 jsme pořídili nový diagnostický ultrazvuk a inhalační anesteziologický přístroj. Na rok 2018 máme v plánu pořízení nejmodernějšího RTG přístroje s přímou digitalizací obrazu a vybudování samostatné stomatologické ambulance.

Ultrazvuk SonoScape S22

Ultrazvukový přístroj SonoScape S22 díky inovativní technologii nabízí velmi kvalitní zobrazení ve všech diagnostických oborech. K velmi snadnému ovládání přístroje slouží 8″ dotykový display. Výškově a stranově stavitelný 18,5″ LED monitor zobrazuje nejen aktuální, ale i všechna uložená vyšetření ve velmi vysoké rozlišení. K přístroji máme mikrokonvexní, sektorovu a mikrosektorovou sondu umožňující kardiologické vyšetření i u nejmenších pacientů.

Vysoké rozlišení a bezkonkurenční penetraceS22 poskytuje důvěru tím, že předloží výjimečnou kvalitu obrazua to zejména při detekci abnormalit nebo malých lézí. Kromě toho nabízí speciální sytém tvorby obrazu, který ještě více zdůrazňuje celkovou kvalitu obrazu. Tato technologie umožňuje zvýšit prostorové a kontrastní rozlišení a zostřit již tak brilantní obraz.

inhalační anestézie

Inhalační přístroj 2000C

Na bezpečném průběhu anestézie nám velmi záleží, proto bylo rozšířeno vybavení operačního sálu o anestetický inhalační přístroj 2000C s řízenou ventilací od firmy Steanbest s.r.o..

Toto anesteziologické zařízení je jedno z nejmodernějších ve veterinární medicíně v České republice. Umožňuje bezpečný průběh pro většinu nejnáročnějších operací a dlouhotrvajících zákroků. Díky relativně slabému zatížení organizmu inhalačními anestetiky přístroj umožňuje i narkózu rizikových a velmi rizikových pacientů. Model 2000C je určen k podávání inhalační anestezie zvířat o hmotnosti od 0 do 100 kg.

Hematologický analyzátor scilVet

Analytický přístroj scil Vet abc Plus+ slouží ke stanovení kompletního krevního obrazu, včetně 4 populačního diferenciálu bílé krevní řady. Výsledky hematologického vyšetření jsou k dispozici během pár vteřin po vložení vzorku krve.

Krevní obraz je laboratorní vyšetření stanovující množství hemoglobinu, počet červených krvinek (erytrocytů), bílých krvinek (leukocytů) a krevních destiček (trombocytů) v krvi. Patří mezi základní hematologická vyšetření. Obvykle se doplňuje o vyšetření diferenciálního rozpočtu leukocytů. Při něm se stanovuje zastoupení jednotlivých podtypů bílých krvinek.

Biochemický analyzátor Samsung

Bez biochemického analyzátoru si dnes vůbec nedokážeme představit diagnostiku. Bez něj bychom museli krev zasílat do externí laboratoře a čekat několik hodin na výsledky. Díky němu máme výsledky biochemického vyšetření k dispozici během 8 minut po odstředění vzorku krve.

Biochemický analyzátor Samsung testuje parametry krve pomocí předem nastavených kazet: vyšetření komplexní-všeobecné, jaterní profil, vyšetření ledvin, předoperační vyšetření a taky stanovení elektrolytů.

Monitor životních funkcí  PM5000V

Monitor PM5000V,měří základní veličiny, jako SpO2, EtCO2, teplotu, EKG, puls, respiraci a krevní tlak (NIBP).. Lékaři poskytuje všechny potřebné informace o pacientovi během zákroku i pooperační péče.

operační sál

Operační světla Hanalux

Precizní práce chirurgů není možná bez kvalitního osvětlení. Na našem sálu používáme stropní dvouramenné světlo Hanalux 3000. Vzhledem k homogennímu hloubkovému osvětlení operačního pole odpadá nutnost přeostřovat v průběhu
operace. Světlo má vynikající manévrovatelnost.

Skiaskop Siemens

Skiaskop (C-rameno) je založen na stejném principu jako rentgenový přístroj s tím rozdílem, že obraz vyšetřované tkáně není přenášen na rentgenový film, ale přímo na obrazovku přístroje. Umožňuje nám tedy přímou kontrolu a vyšetření orgánu v čase a při pohybu. Využíváme ho při vylučovací urografii (sledujeme průtok kontrastní látky ledvinami a hromadění v močovém měchýři při podezření na poranění např. po autoúrazu), při sledování pasáže polykané kontrastní látky jícnem, žaludkem a střevem při jejich abnormalitách či obstrukcích, při vyšetření kolapsu průdušnice během dýchání, při angiografii (sledujeme průtok kontrastní látky v cévách) atd.