Služba

Odblešení zvířat

Blecha psí (Ctenocephalides canis) je druh blechy, který se vyskytuje u psů a koček, ale i dalších savců. Dospělci žijí v srsti a živí se krví hostitele. Je blízce příbuzná bleše kočičí (Ctenophalides felis). Blecha psí je rovněž mezihostitelem tasemnici psí (Dipylidium caninum). Ačkoliv blecha psí parazituje zejména psů a koček, může pokousat i člověka.

Blecha psí může žít bez potravy mnoho měsíců, ale samičky potřebují konzumovat krev, aby mohly vytvářet vajíčka. Každá samice může umístit do srsti svého hostitele až 4000 vajíček. Vývojový cyklus blechy prochází čtyřmi stádii: vajíčko, larva, kukla, a dospělý jedinec. Celý životní cyklus od vajíčka po dospělého jedince trvá od dvou do tří týdnů v závislosti na okolní teplotě. Ústní ústrojí blechy psí je přizpůsobeno pro prokousnutí kůže a sání krve. Blecha psí je vnější parazit živící se sáním krve psů.

Psi postižení blechou psí trpí často silným svěděním ve všech částech těla, kde se blecha vyskytuje. Blechy nemají křídla, přičemž jejich těla jsou tvrdá s chloupky a ostny, které jim usnadňují cestování srstí. Blechy rovněž disponují poměrně dlouhými dolními končetinami uzpůsobenými ke skákání.

JAK SE ZBAVIT BLECH U KOČEK? ODBLEŠENÍ KOČKY
JAK SE ZBAVIT BLECH U KOČEK?

 

JAK SE ZBAVIT BLECH U PSA? ODBLŠENÍ PSA
JAK SE ZBAVIT BLECH U PSA?

Jak se zbavit blech v prostředí?
JAK SE ZBAVIT BLECH V DOMÁCNOSTI?

Pro hubení blech a larev v domácnostech, doporučujeme pozvat si odborníky www.deraplus.cz.