Rady našich veterinářů

Jak krmit dvě kočky na odlišných dietách?

2.5
(2)
Co dělat máte-li více koček a zrovna jedna z nich potřebuje speciální dietu? Jedno z doporučení, která se nabízí, je nekrmit kočky volně, ale dávat jim krmení do speciálních dávkovačů. V tomto článku najdete několik dalších tipů, jak své mazlíčky správně nakrmit.

Otázka chovatele:

Mám dvě starší kočky, které drží veterinářem předepsanou ledvinovou dietu. Jsem letuška a není pro mě problém domluvit si krmení, nebo kočky krmit dávkovačem krmiva a fontánou na vodu. Nedávno však jedna kočička zemřela a uvažuji, že si pořídím mladší kočku, která by té starší dělala společnost.

Jak ale rozdělím krmení, které pro kočku předepsal veterinář a krmení pro kočku zdravou?

Naše odpověď:

Předně je nám líto vaše ztráta. Loučit se s mazlíčkem není nikdy jednoduché. Po přečtení vaší otázky se nabízí snadná odpověď – zeptejte se veterináře, který vaší kočce předepsal dietu. Jako profesionál by vám měl poradit, jak kočku krmit a jak se zároveň starat o kočku novou. Můžete se svého veterináře také zeptat na speciální dávkovače krmiva, které jsou dostupné veterinářům. Tyto automatické dávkovače jsou sice dražší, technologie, kterou využívají ale zaručuje, že přístup ke krmení bude mít pouze jedna z koček. Automat také znemožní přístup kočce, které dávkovač nepatří a budete tak mít jistotu, že každá kočka dostane, co potřebuje. Tyto automaty zpravidla fungují na principu RFID technologie, která danou kočku spáruje s dávkovačem. Podobně třeba fungují i automatická dvířka, díky kterým se do vašeho bytu dostane jen vaše kočka. Jako nejlepší automatické krmítko ne trhu jsme vyhodnotili, SureFeed Mikrochip automat, který můžete pořídit na Zoohitu. Automatický dávkovač krmiva s kamerou Doporučujeme vám také zvážit, zda vaše kočka není na společnost již stará a osvojování dalšího společníka by mohlo kočičce spíše škodit nežli prospět. Utrpí-li kočky ve vyšším věku ztrátu partnerské kočky, je pro ně těžší seznámit se s novými, protože se samy mohou se ztrátou stále vyrovnávat.

PŘEČTĚTE SI NAŠE ČLÁNKY O KOČKÁCH:

Pomohl vám článek?

Vyberte hodnocení článku

Průměrné hodnocení 2.5 / 5. Celkem hlasů 2

Zatím nikdo článek nehodnotil, budete první?

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Je nám líto, že se Vám článek nelíbil

Pomůžeme nám to vylepšit?

Napíšete nám, co bychom mohli zlepšit pro lepší hodnocení?MVDr. Samuel Evinic je vedoucím lékařem veterinární kliniky. Má na starosti celý provoz kliniky. Profesně se věnuje především dermatologii, medicíně koček, králíků a morčat, stomatologii a chirurgii měkkých tkání. Více informací o veterináři