Služba

Kardiologie zvířat

Kardiologie je součástí interní medicíny a v rámci onemocnění psů a koček hraje významnou roli. Pomocí správně diagnostikovaného onemocnění srdce lze zvířeti prodloužit a značně zkvalitnit život.

Základem vyšetření je posouzení anamnézy a důkladné klinické vyšetření pacienta zahrnující celkový stav, důkladnou „auskultaci“, „palpaci“ tepu, posouzení barvy sliznic atd. Při podezření na srdeční onemocnění ať už vrozené či získané přistupujeme k detailnějším diagnostickým metodám. Srdce i plicní pole lze například posoudit pomocí rentgenového vyšetření, na naší klinice disponujeme vysoce kvalitním RTG přístrojem s přímou digitalizací, to znamená, že snímek je vyhotoven během 3 vteřin a zobrazen na monitoru počítače, kde s ním můžeme dále pracovat a proměřovat veškeré nezbytné parametry.

Nedílnou součástí kardiologického vyšetření je samozřejmě ultrasonografické vyšetření, tedy vyšetření pomocí ultrazvukových vln. USG přístroj značky SonoScape, který na naší veterinární klinice vlastníme disponuje speciálním kardio-programem, který zvládne posoudit srdce kočky i vlkodava.

Při odhalení vrozené srdeční vady je někdy třeba jednat ihned a to někdy i chirurgicky, při konzervativní léčbě (pomocí léků) je potřeba pacienta v pravidelných intervalech monitorovat a léčbu tak upravovat přímo na míru konkrétního jedince.

V některých případech odebíráme vzorek krve pro posouzení hladiny krevního „Troponinu“. Tento ukazatel nám objasní případný rozsah poškození srdečního svalu (myokardu).

Mezi hlavní příznaky srdeční nedostatečnosti patří snížená tolerance zátěže, kašel, ztížené dýchání ale i náhlá ztráta vědomí. Proto nás při jakémkoliv podezření neváhejte kontaktovat.

Objednejte se k vašemu veterináři

Podívejte se na náš rozpis služeb nebo si vytvořte rezervaci k vašemu oblíbenému veterináři.

Rezervovat termín

Ukázky z naší práce

NAŠI PACIENTI

PSI 60%
KOČKY 35%
KRÁLÍCI 5%
MORČATA 1%
JEŽCI 1%

DenOtevírací doba
Pondělí09:00 – 21:00
Úterý09:00 – 21:00
Středa09:00 – 21:00
Čtvrtek09:00 – 21:00
Pátek09:00 – 21:00
Sobota09:00 – 19:00
Neděle09:00 – 19:00

Proč si vybrat naše služby?

  • Klademe důraz na osobní přístup, komunikaci a vysvětlení postupu při terapii.
  • Naše klinika je nadstandardně přístrojově vybavena, což nám umožňuje rychlé stanovení diagnózy.
  • Díky transparentnímu ceníku služeb víte vždy kolik Vás budou naše služby stát.
  • Zdarma Vám připravíme detailní léčebný a cenový plán.
  • Pacienty uspáváme nejmodernějším inhalačním přístrojem s precizním monitoringem životních funkcí.
Rezervovat termín